1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Echo z Delegatury Afrykańskiej

Wrażeniami z tego święta dzielą się z nami: s. Stanisława Oszywa, przełożona Delegatury Afrykańskiej i s. Marie Thérèse Mukashyaka.

Dziś (8 listopada) przeżywaliśmy zakończenie roku szkolnego w naszym przedszkolu i wręczenie dyplomów dla tych, którzy pójdą do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Dzieci, które kończyły tego dnia edukację w przedszkolu, były ubrane w togi i birety studenckie. Wszystko uszyte z granatowej popeliny. Na czapce czerwony guzik, a od niego wychodzi pompon z polskiej włóczki.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą świętą dla wszystkich przedszkolaków i ich rodziców w naszym parafialnym kościele w Karamie. Liturgię przygotowały dzieci z pomocą wychowawczyń. Pieśni liturgiczne wykonywał chór dziecięcy na 124 głosy! A co najpiękniejsze, to dyrygentka – mała 3-letnia dziewczynka!!! Rodzice płakali ze wzruszenia w kościele widząc to maleństwo stojące przed ołtarzem i poważnie dyrygujące całym chórem. Przedszkole pomaga odkrywać i rozwijać wspaniałe talenty!

Ciąg dalszy świętowania miał miejsce na podwórku sióstr. Dzieci odchodzące z przedszkola otrzymały dyplomy. Wszystkie dzieci otrzymały małe prezenty. Był też poczęstunek: rwandyjskie pączki i igikoma, czyli napój z sorgo. Na koniec wdzięczni i wzruszeni rodzice podziękowali siostrom i wychowawczyniom za tak wielką troskę i zaangażowanie w wychowanie ich pociech. Od kilku miesięcy pomaga nam w tej pracy misjonarka świecka, pani Ewa Starzyńska z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

s. Katarzyna G.

Kliknij TUTAJ aby wejść do FOTOGALERII

oraz do VIEDOGALERII

Go to Top