1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Radosne spotkanie ze 103-letnią dobrodziejką Misji

   Spotkanie również było okazją do wspomnień z minionych lat. Na zadawane przez Siostry pytania dotyczące rodziny, życia oraz Sióstr Służek mieszkających w nieistniejącym już domu w Nasielsku, Pani Janina odpowiadała z ożywieniem posiłkując się licznymi pięknymi fotografiami rodzinnymi i świadectwami z życia. 

   Wspomnienia pani Janiny, wieloletniej przedszkolanki, przepojone były patriotyzmem, miłością do Boga i Ojczyzny, do każdego człowieka, a szczególnie do dzieci. Podczas wizyty Pani Janina tryskała humorem, bystrością umysłu i pogodą ducha. Mówi, że Pan Bóg chyba o Niej zapomniał… Najbardziej cierpi z tego powodu, że słabo widzi i nie może już czytać, a czytanie od zawsze było Jej pasją. Ale zaraz dodaje, z poddaniem się woli Bożej: tak widocznie musi być…

   Dziękujemy Ci Boże, że postawiłeś na naszej drodze misyjnej tak wspaniałego i szlachetnego człowieka jak Pani Janina, o wrażliwym sercu na potrzeby biednych ludzi w Afryce. Bądź uwielbiony Boże w darze naszej drogiej i kochanej dobrodziejki.  

 

Go to Top