1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Z podkowiańskiego podwórka

Dom, choć z zewnątrz wydaje się niewielki, może pomieścić wiele osób, bo „pokoje mieszkalne” znajdują się również na strychu i w piwnicy.

Tym razem trzeba było zająć się podwórkiem. Najpierw placem przed garażem, który był bardzo zniszczony i „pokawałkowany” przez olbrzymie korzenie sosen. Ostre kawałki betonu niszczyły z kolei opony samochodu. Tak się złożyło, że w 2018/2019 r. była gruntownie odnawiana nasza ulica Modrzewiowa. Ekipa, która się zajmowała tymi pracami, podjęła się również prac na naszym podwórku. Dzięki sumiennemu zaangażowaniu panów z okolic Garwolina nasz nowy plac był gotowy w ciągu 2 dni, jeszcze przed świętami Wielkanocy! Po kilku tygodniach ta sama ekipa zajęła się jeszcze instalacją nowej bramy wjazdowej. Poprzednia, nie dość że miała już swoje lata, to na dodatek była wąska i niektóre samochody miały problem z wjazdem. Teraz drzwi do nas są „szeroko” otwarte.

W międzyczasie była jeszcze wycinka suchej brzozy, fatalnie umiejscowionej blisko kabli elektrycznych i telefonicznych oraz naprawa bramy garażowej. Czeka nas jeszcze remont dachu: czyszczenie i malowanie. Jesteśmy wdzięczne Bogu i tylu życzliwym ludziom, dzięki którym tyle prac już zostało wykonanych, a pozostałe będą wkrótce. Dziękujemy Matce Przełożonej i Zarządowi, a szczególnie Siostrze Ekonomce Halinie . Na swoje 50 urodziny Podkowa Leśna będzie piękniejsza i bardziej funkcjonalna, ułatwiając tym samym życie i pracę sióstr Sekretariatu misyjnego.

Go to Top