1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Tournée misyjne po Łomży

W odpowiedzi na wezwanie Ojca świętego ksiądz Adam Krawczyk, Diecezjalny Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Łomży, zorganizował 5 października 2019r. Diecezjalny Kongres Misyjny. Do czynnego udziału w tym Kongresie zostały również zaproszone Siostry Służki. Świadectwo kościoła misyjnego dawali:

  • Charles Vianney Tanke – Kameruńczyk, który przez 4 lata przygotowywał się do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży,
  • Pani Anna Sobiech – sekretarz Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci,
  •  z misyjnego Zgromadzenia Ducha Świętego, misjonarz z Centralnej Afryki,
  • Stanisława Oszywa, Służka NMP Niepokalanej, misjonarka w Rwandzie i Kongo. Tłem dla pięknego świadectwa s. Stanisławy były zdjęcia z naszych misji zebrane i pokazywane przez s. Katarzynę Grzybowską.

Centralnym punktem Sympozjum była uroczysta Msza święta w łomżyńskiej Katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego . Po Mszy świętej obejrzeliśmy przedstawienie o św. Teresie od Dzieciątka Jezus, patronce misji katolickich. Scenkę przygotowały dzieci i młodzież z Kadzidła pod przewodnictwem naszej siostry Małgorzaty Szyszki, zaangażowanej bardzo czynnie w animację misyjną wśród dzieci: przez 14 lat w Łomży, a obecnie w Kadzidle.

Sobota była pierwszym dniem naszego misyjnego tournée po Łomży. W niedzielę było spotkanie z paniami z Kółka różańcowego. Po wspólnej modlitwie różańcowej w kaplicy sióstr, s. Stanisława Oszywa podzieliła się doświadczeniem 36 lat pracy na misjach. Dała również wywiad do Radio Nadzieja. W poniedziałek natomiast udałyśmy się do Szkoły Podstawowej nr 2 na spotkanie z dziećmi i młodzieżą, które katechizuje    s. Renata Wasilewska.

Wiara umacnia się, kiedy jest przekazywana. Podobnie jest z doświadczeniem pracy na misjach. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i za daną nam możliwość podzielenia się aspektem misyjnym naszej wiary. Bóg zapłać!

Go to Top