1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Animacja misyjna w parafiach

Kolejny etap naszej misyjnej drogi to parafia Biały Dunajec. Wyruszyłyśmy w drogę we trzy (s. Stanisława Oszywa, s. Teresa Gołębiowska, s. Katarzyna Grzybowska) w sobotę 19 października z samego rana, bo czekała nas bardzo długa trasa. Pierwsze spotkanie misyjne miałyśmy już w sobotę wieczorem. Było to kameralne spotkanie z grupą Dobrodziejów naszych misji z Białego Dunajca, którymi od wielu już lat opiekuje się s. Krystyna Tomasiewicz.. W niedzielę s. Stanisława Oszywa dzieliła się na wszystkich Mszach świętych swoim doświadczeniem misji. Piękne świadectwo poruszyło wiele serc. Po wyjściu z kościoła ludzie jeszcze dopytywali o różne interesujące ich aspekty, dawali hojne ofiary i życzyli nam wszystkiego dobrego.

Wieczorem, po ostatniej Mszy świętej pojechałyśmy odwiedzić Rodziców s. Stanisławy Urbaś, misjonarki pochodzącej z sąsiedniej parafii Bańska Wyżna. To spotkanie dostarczyło nam wszystkim wiele radości. Udało nam się nawet połączyć telefonicznie z s. Stasią, przeżywającą w tym samym czasie jubileusz 25-lecia wyjazdu na misje oraz srebrny jubileusz pobytu sióstr w parafii Karhala.

Wracamy ubogacone żywą wiarą górali i życzliwością naszych sióstr z Białego Dunajca. Zawsze, jeżeli z serca dajemy to i otrzymujemy.

Go to Top