1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

On zawsze patrzy na mnie z miłością i czułością. Złoty jubileusz życia zakonnego s. Danuty Mazurowskiej.

W tym uroczystym dniu czułam się otoczona wielu życzliwymi sercami moich współsióstr i matek: byłych i obecnej Matki Przełożonej Mirosławy Grunt wraz z zarządem. Uroczystą Mszę świętą jubileuszową z okolicznościową, pełną wartości duchowych homilią, sprawował Ojciec Kazimierz Spólny, kapelan wspólnoty z Mariówki. Na tej Eucharystii z całego serca dziękowałam Panu za to, że mnie wybrał i powołał, abym pełniła Jego wolę w pracy katechetycznej w Polsce, w pracy misyjnej w Rwandzie, w pracy duszpasterskiej pośród osób chorych w Lauris we Francji.

W czasie Mszy świętej odnowiłam moje śluby zakonne. Otrzymałam specjalne błogosławieństwo na dalsze życie. Dziękowałam też Panu za moich Rodziców, którzy swoją wiernością w powołaniu małżeńskim, pracowitym, pełnym poświęcenia życiem, aby po Bożemu wychować ośmioro dzieci, wszczepili w moją duszę zaczątki zrozumienia życia zakonnego, a przede wszystkim wpatrywania się w Chrystusa i w przykład Jego Matki.

Dziękuję za piękne słowa, które skierowała tego dnia do mnie Matka Mirosława Grunt: Serdecznie gratulujemy wszelkich błogosławionych owoców minionych 50 lat, które dojrzewały w promieniach Bożej miłości w Rwandzie, w Zairze, we Francji i w Polsce. (...) Na misjach Bóg pozwolił Ci zapewne zobaczyć samą siebie z zupełnie innej strony, bo tak wiele razy pokonywałaś własne lęki, odnajdywałaś radość w najmniejszych rzeczach, czułaś szczęście w drobiazgach, a nade wszystko miałaś poczucie spełnienia. (...) Tam, gdzie byłaś starałaś się nie tyle znosić życie, ile je dawać, nie tyle użalać się nad sobą, ile pozwolić się wyżłobić łzami cierpiących. (...) Niepokalana Matka Maryja oraz bł. Honorat niech towarzyszą Siostrze w dalszej drodze wspierając swoim orędownictwem przed obliczem Ojca w niebie.

s. Danuta Mazurowska

Go to Top