1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

O naszych misjach dla wspólnoty parafialnej w Podkowie Leśnej

 

Nam, służkom Maryi Niepokalanej, wypadł dzień 31 maja – uroczystość Trójcy Przenajświętszej i wspomnienie Maryi w tajemnicy Nawiedzenia. Nasza miejscowa wspólnota, wsparta obecnością pięciu sióstr ( w tym trzech, które były kiedyś w Podkowie na placówce) pełniła posługi liturgiczne na pięciu Mszach Świętych. Sekretarka misyjna, s. Elżbieta, w krótko przedstawionej historii zgromadzenia, ukazała posługę misyjną sióstr w Rwandzie i Kongo.

s. Stanisława Zawadzka

 

Uwieńczeniem prezentacji było świadectwo s. Stanisławy Zawadzkiej - pierwszej misjonarki, o jej osobistym powołaniu misyjnym i 37- letniej pracy dla ubogich.. Nie zabrakło też maryjnego akcentu, bo wszyscy uczestnicy liturgii otrzymali papiruski ze słowem Bożym, aby na wzór Maryi, która nawiedziła krewną Elżbietę zanosząc jej SŁOWO WCIELONE ,wylosowane słowo zanieść do domu i Nim się zaopiekować. Ściśle afrykańskim akcentem była rwandyjska herbata po każdej Mszy Świętej w kościele ogrodzie. Dzieci otrzymały cukierki. Ogólnie można było zauważyć, że spotkanie przy herbatce pozwoliło wielu osobom zainteresować się bardziej misjami i osobiście porozmawiać z siostrami.

Kościół parafialny w Podkowie Leśnej

 

Do klimatu tej niedzieli w dużym stopniu przyczyniła się również wielokroć wyrażana życzliwość ks. Proboszcza i kapłanów celebrujących Eucharystię, za którą serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zatrzymali się przy nas i naszej misji i podzielili się dobrym słowem i ofiarą. Możemy powtórzyć kolejny raz: DOBRZE NAM  TU  BYĆ.

Go to Top