1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kawiarnia dla misji, misje w kawiarni

kawa1miniW Nałęczowie w Domu Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny przy ul. 1 maja 24 w miesiącach letnich, od maja do września w godzinach 10:00-12:00, 14:00-17:00, funkcjonuje kawiarnia misyjna.

Przez wiele lat dojrzewała myśl wśród sióstr wspólnoty nałęczowskiej o otwarciu herbaciarni misyjnej. Pomysł wydawał się daleki i trudny do zrealizowania. Obecna rzeczywistość wskazuje, że Panu Bogu podobają się pomysły, które mają na uwadze pomoc bliźniemu. Herbaciarnia zmieniła imię na kawiarnia misyjna i funkcjonuje od maja 2014 r. Uzyskane dochody wspomagają misje naszego zgromadzenia w Rwandzie i Kongo. Jej pomieszczenia są też utkane z dobroci, talentu, pomysłów i czasu studenta Architektury w Lublinie Szymona Grzesiuka (na zdjęciu poniżej). To on nadał piękno i przytulność wyremontowanym po pralni pomieszczeniom. Zamiast opisywać estetykę kawiarni i piękno otaczającego ją ogrodu składamy dwie propozycje:
1. obejrzeć niżej załączone zdjęcia
2. wstąpić na herbatę rwandyjską lub kawę, bo choć tyle lokali w Nałęczowie, ten ofiarowuje dwie nagrody:
pierwsza – smaczna herbata i kawa
druga: co ubogim damy, to u Boga mamy.
Dziękujemy wszystkim, którzy posłuchali natchnienia o urządzeniu kawiarni, którzy realizowali pomysł i tym, którzy przekraczając jej próg, mają dwa w jednym: piją kawę, herbatę, jedzą smaczne lody, a przez to realizują najważniejsze przykazanie miłości.

Go to Top