1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Zaskakujący dar w Roku Miłosierdzia

Uwielbiamy Boga za ocalenie życia s. Teresy w wielu krytycznych momentach w Afryce, za szczęśliwą podróż i za udaną operację w Polsce. 10 marca, w wielkopostnym czasie, otrzymała swoistą koronę cierniową. Tego dnia Bóg prowadził wprawną rękę chirurga, o którym wiemy, że liczy na Bożą interwencję w czasie trudnych zabiegów, i dokonał tego, co w warunkach afrykańskich było niemożliwe. Dziękujemy Bogu i Panu Doktorowi z całego serca.

W jej imieniu dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pochylali się i pochylają nad nią.

Obecnie trwa czas rehabilitacji. Cieszymy się i każdego dnia opowiadamy sobie o jej postępach. Mówimy np.: dziś pierwszy raz usiadła. Przychodzi wtedy refleksja: tyle razy każdego dnia siadam i wstaję i wypowiadam mnóstwo słów, ale czy za to dziękuję Bogu? Teraz widzę wiele darów i dziękuję.

Dziękujemy Bogu za to, że ta choroba pokazała nam osobiście, jak silne są nasze siostrzane więzi zadzierzgnięte na wspólnej drodze życia zakonnego i charyzmatu służkowskiego. Od 14 grudnia do 4 marca s. Teresa była pod czułą opieką sióstr delegatury afrykańskiej. Od 4 marca wspólnota sekretariatu misyjnego z Podkowy Leśnej otrzymała dar w Roku Miłosierdzia, aby każdego dnia spełniać samarytańską posługę wobec naszej chorej siostry. Spełniamy nie tylko uczynek miłosierny - chorych nawiedzać, ale i strapionych pocieszać, i wątpiącym dobrze radzić, i modlić się za żywych, bo przecież nieustannie ogarniamy naszą siostrę modlitwą a wraz z nią wszystkich chorych, cierpiących, przebywających w szpitalach.

S.Teresie dziękujemy za świadectwo cierpliwości w codziennym przyjmowaniu krzyża cierpienia.

Ufamy, 14 grudnia 2015 r., kiedy siostra Teresa przeżywała swoje rekolekcje, Bóg, nawiedzając ją chorobą, zlecił jej nową misję, którą również, a może nawet bardziej, będzie zdobywać dusze dla Boga.

Go to Top