1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kadzidło dla misjonarzy

Na zaproszenie Ks. Dziekana Ryszarda Kłosińskiego, proboszcza parafii w Kadzidle, podzieliłyśmy się doświadczeniem życia konsekrowanego i misyjnego. Jakkolwiek to my zostałyśmy zaproszone do dania świadectwa, to jednak parafianie, zbudowali nas swoją wiarą i zaangażowaniem w życie Kościoła.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zaproszenie i świadectwo pasterzowania względem parafian i względem nas. Wypowiedziane w ogłoszeniach słowo: „poczujmy się przytuleni i niesieni na ramionach Dobrego Pasterza” i nam wpadło prosto do serca. Bóg zapłać.

Dziękujemy księżom wikariuszom za zainteresowanie naszymi misjami, naszym siostrom ze Wspólnoty w Kadzidle za gościnność i okazaną radość z naszego pobytu.

Dziękujemy naszym dobrodziejom, którzy od lat systematycznie wspomagają misyjne dzieło naszego zgromadzenia.

Dziękujemy wszystkim parafianom za wspieranie naszych misji w Rwandzie i Kongo.

Dodatkową radością były odwiedziny rodziców misjonarki siostry Anny Kraski i wieloletniego dobrodzieja naszych misji ks. Wiktora Krukowskiego.

W parafii zyskałyśmy spore grono misyjnych pomocników. Dzieci zabrały ze sobą propozycje pomocy misjonarzom. Z 333 przygotowanych przez siostry z Podkowy Leśnej kwiatków z niespodzianką 250 powędrowało do rodzin. Zaproponowane uczynki miłosierdzia i modlitwa będą wsparciem dla dwu tysięcy czterdziestu misjonarzy. Duchową pomoc, jak ufamy, otrzymają też misje naszego zgromadzenia reprezentowane przez naszą pierwszą misjonarkę s. Stanisławę Zawadzką, która dzieliła się trzydziestoośmioletnim stażem posługi dla czarnych braci.

Oto są baranki młode, brzmiał pięknie śpiew scholi. Poruszył on struny naszych serc do oddania chwały Bożej za licznie zgromadzoną owczarnię Pana naszego Jezusa Chrystusa, która wypełniała piękną kadzidlańską świątynię i licznie jednoczyła się z Dobrym Pasterzem w Komunii świętej.

Go to Top