1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

ŚDMM - Światowy Dzień Misyjny w Maciejowicach

Wymowne i wzruszające były słowa s. Teresy: w tej świątyni w dzieciństwie usłyszałam słowa, że zakonnica z miłości do Pana Boga oddaje Mu wszystko, nawet chusteczka do nosa nie jest jej własnością.

Tak się stało w jej życiu. Z miłości do Boga opuściła dom rodzinny, a nawet Ojczyznę. Od 38 lat posługuje w Afryce, najpierw w Rwandzie, a ostatnie dwanaście lat w Demokratycznej Republice Konga.

Ze wzruszającym śpiewem wystąpiła też s. Rwandyjka, Francoise Uwizeyimana, niejako owoc posługi misyjnej białych sióstr na Czarnym Lądzie.

Na zakończenie obie siostry pomodliły się modlitwą Ojcze nasz w języku kinyarwanda za Księdza Proboszcza, kapłanów pracujących w tej parafii i wszystkich, którzy w tę niedzielę wsparli finansowo misje i tych, którzy czynią to od lat.

 

Modlitwa Ojcze nasz w języku kinyarwanda:

Dawe uri mu ijuru, Izina ryawe ryubahwe, ingoma yawe yogere hose. Icyo ushaka gikorwe munsi nk’uko gikorwa mu ijuru. Ifunguro ridutunga uriduhe none; utubabarire ibicumuro byacu, nk’uko natwe tubabarira abaducumuyeho; ntudutererane mu bitwoshya, ahubwo udkize icyago.

Amina.

Go to Top