1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Skąd biorą się przyszli misjonarze

 

Dzieci te należą do Misji św. Teresy – modlących się za kapłanów. Siostra Teresa w ich formacji przekracza granice tego charyzmatu. Uwrażliwia na sprawy misji. Znakiem tego były odwiedziny sióstr misjonarek należących do wyżej wspomnianej wspólnoty. które w sumie na misjach w Rwandzie i Kongo posługiwały 5o lat (S. Stanisława 37 i s. Katarzyna 13). Dzieci obdarowały siostry misjonarki upominkami. Przyniosły wykonane przez siebie i uczniów z klas drugich i trzecich prace z plasteliny i albumy laurek z dedykacją dla sióstr.

Dzieci najpierw nawiedziły kaplicę. Siostra Katarzyna Grzybowska poprowadziła modlitwę w języku polskim i kinyarwanda, w którą bardzo szybko zaangażowały się dzieci. Potem siostry poczęstowały gości herbatą rwandyjską, sokiem z polskich jabłek i grójeckimi rogalikami. W upominku od sióstr przyszli misjonarze otrzymali egzemplarz Małego Rycerzyka, gdzie jest artykuł o naszych misjach.

Dziękujemy s. Teresie, że wychowuje przyszłych misjonarzy. Gratulujemy młodzieży i dzieciom: Konrnelowi, Kajetanowi, Emilce, Tosi, Angelice, Zosi, Małgosi, Ani, Maciejowi za zaangażowanie misyjne. Zapraszamy w następnym roku.

s. Elżbieta

 

Go to Top